اخذ شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری

در گذشته دو میلیون دلار سرمایه گذاری در بانک های ترکیه و یا یک میلیون دلار سرمایه گذاری در ملک برای اخذ شهروندی ضرورت داشت. و دریافت شهروندی نه فقط از لحاظ بودجه بلکه به خاطر حجم کاغذبازی مربوط به آن کمی دشوار بود.

بعدها با بازار به سرعت در حال رشد بخش مسکن در شهرهای بزرگ و توریستی مثل استانبول، ازمیر، مولا و غیره، املاک و مستغلات ترکیه به بخش حاکم بر اقتصاد ترکیه تبدیل شد. امروزه بسیاری از رزیدانس ها پیش فروش می شوند. به همین دلیل این بازار مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفت. مخصوصا املاک و مستغلات استانبول به عنوان یک بازار سودآور برای اتباع داخلی و خارجی شناخته می شود.

 

هزاران ملک به سرمایه گذاران خارجی فروخته می شوند و بازار بطور مداوم گسترش می یابد. برای افزایش سهم بازار ، دولت ترکیه تصمیم به تنظیم برخی قوانین تحت رهبری رجب طیب اردوغان می گیرد.

با تصمیمی که در تاریخ 19.09.2018 در روزنامه رسمی ترکیه منتشر شد ، برخی از آیین نامه ها در مورد انتقال بیگانگان به تابعیت ترکیه تغییر یافت. تابعیت ترکیه مستقیماً به خارجی هایی داده می شود که حداقل 250،000 دلار در املاک و مستغلات در ترکیه ملک خریداری می کنند

 

چگونه در عرض 3 تا 6 ماه شهروند ترکیه شویم؟

انواع روش ها برای درخواست شهروندی ترکیه

پس از تأیید رئیس جمهور ترکیه ، رجب طیب اردوغان ، جزئیات تغییر قانون جدید در مورد قانون شهروندی ترکیه برای بیگانگان به عنوان 3 گزینه تابعیت توسط برنامه سرمایه گذاری در روزنامه های رسمی منتشر شد.

با سرمایه گذاری در املاک

کسانی که دارای یک ملک در ترکیه به ارزش حداقل 250000 دلار دارند و متعهد به حفظ آن به مدت 3 سال می شوند می توانند با تصمیم شورای وزیران برای گذرنامه ترکیه اقدام کنند.

با واریز پول

افرادی که حداقل 500000 دلار به عنوان سرمایه گذاری به بانکهای ترکیه واریز می کنند می توانند با تصمیم شورای وزیران تابعیت ترکیه را اخذ کنند.

با کارفرما بودن

اگر سرمایه گذاری تضمین اشتغال 50 شهروند ترک را بدهد ، حق اعطای درخواست شهروندی را خواهد داشت.
مراحل اصلی برای شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

حساب بانکی باز کنید

باید یک حساب کاربری در یک بانک ترکیه به نام سرمایه گذار باز شود.

سرمایه گذاری کنید

معاملات سرمایه گذاری لازم مانند انتقال سند ، واریز وجه ، خرید وثیقه دولت / خرید سهام و غیره را انجام دهید.

درخواست اقامت موقت

متقاضیان موظفند در زمان فرم درخواست تابعیت ، اجازه اقامت معتبر را در اختیار داشته باشند. که به آن ویزای سرمایه نیز گفته می شود. با این وجود ، دارندگان پروانه می توانند تا زمانی که می خواهند زندگی خود را در خارج از کشور ادامه دهند.

برنامه سرمایه گذاری ترکیه

پس از اخذ اجازه اقامت خود ، می توانید سریعاً درخواست گذرنامه ترکیه کنید. حضور فیزیکی یا مصاحبه در طی مراحل درخواست ضروری نیست.

الزامات سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

یک سرمایه گذار برای بدست آوردن شهروندی ترکیه باید حداقل 250 هزار دلار ملک در ترکیه خریداری کند.
درمورد مسئله فروش ملک ، پس از خرید ملک ، تا 3 سال حق فروش آن را نخواهید داشت. این شرط فقط برای شخصی است که متقاضی دریافت پاسپورت ترکیه می باشد. افرادی که قصد سرمایه گذاری در تجارت را دارند ، می توانند هر موقع که بخواهند ملک خود را بفروشند.

اختیار تصمیم گیری در مورد ارزیابی واقعی یک آپارتمان متعلق به بررسی رسمی ارزیابی است که توسط افرادی انجام می شود که توسط هیئت نظارت بر امور بانکی مجازبه انجام ارزیابی هستند. موضوع اصلی درج شدن حداقل 250.000 دلار در گزارش ارزیابی است.

قیمت پرداخت شده برای یک ملک باید با انتقال بانکی مستقیم از حساب خریدار به حساب فروشنده منتقل شود. رسیدهای بانکی اثبات خریدار در این مرحله است که معامله پول بین خریدار و فروشنده را نشان می دهد. علاوه بر این ، هیچ شخص ثالث دیگری نباید در روند معامله شرکت کند.
از طرف دیگر ، ارزش اموال باید همزمان با امضای قرارداد فروش اسناد رسمی یا رسیدی که نشان دهنده انتقال پول از حساب خریدار به حساب فروشنده است ، حداقل 250،000 دلار درج شود.

توجه کنید که ، اگر قبل از قانونی که در تاریخ 12.01.2017 منتشر شده است ، ملکی را خریداری کرده باشید، نمی توانید از طریق آن برای شهروندی ترکیه اقدام کنید. در این موقعیت ، یک سرمایه گذاری دیگر در ملک ضروری است.

اگر ترجیح می دهید ملک را با وام رهنی یا هر وسیله اقساطی دیگر خریداری کنید ، مبلغی که برداشت می کنید ، پس از کسر ارزش وام مسکن از مبلغ مشخص ، در نظر گرفته می شود.

پس از آن ، درخواست شما آماده ارسال به وزارت امور داخله ، اداره کل جمعیت و امور شهروندی ، اداره امور اتباع بیگانه توسط وزارت محیط زیست و شهرسازی ، دفتر ثبت اراضی خواهد بود.

حقایق مهم

 

قبل از هر چیز باید بدانید که این یک برنامه ویزای طلایی نیست ، بلکه این در حقیقت گرفتن تابعیت یک کشور است. بنابراین این تابعیت بسیار بهتر از برنامه ویزاهای طلایی اروپا است. فراموش نکنید که اگر قصد فروش ملک خود را دارید باید 3 سال صبر کنید تا بتوانید فرایند تابعیت خود را به طور کامل انجام دهید.

به هر حال ، شما می توانید پس از خرید ملک مورد نظرتان برای اخذ پاسپورت ترکیه اقدام کنید. از طرف دیگر ، برای درآمد و سود ناشی از فروش خا نه تان باید 3 سال صبر کنید. اما می توانید با اجاره دادن ملک، کسب درآمد کنید. از آنجاییکه بسیاری از پروژه های اقامتی به شما ضمانت اجاره می دهند ، پیدا کردن مستاجربرای ملک شما سخت نخواهد بود.
قابل توجه است که قانون شهروندی وقتی اقدام می کنید شامل همسرتان و کودکان زیر 18 سالتان هم می شود. این که باید برای اخذ اقامتتان مدتی در کشورترکیه باشید جایی قید نشده است. پس شما می توانید بسته به میلتان در داخل و یا خارج کشور باشید.

پاسپورت دوم قطعا برای همیشه مال شما خواهد بود. علاوه بر این ، فرزندان آینده شما نیز به عنوان شهروند ترکیه متولد می شوند. در صورت انتخاب گذرنامه های دیگر ، این برنامه به شما امکان می دهد علاوه بر تابعیت ترکیه ، گزینه گذرنامه چندگانه نیز داشته باشید.

مدارک مورد نیاز

 

شما می توانید به راحتی و بدون تلاش زیاد ، اکثر مدارک لازم را تهیه کنید. طبق این روند ، قبل از پروسه شهروندی شما باید برخی از اسناد از قبیل موارد ذکر شده در پایین را جمع آوری کنید؛

شناسنامه: اداره کل جمعیت و امور شهروندی برای هر فرد شناسنامه می خواهد.

گواهی اقامت یک ضرورت است. شما تنها پس از اتمام مرحله خرید می توانید درخواست دهید.

سوابق حیاتی از جمله گواهی ازدواج موضوع مهم دیگری است که ازهمه اعضای خانواده توسط مقامات درخواست شده است.

گواهی فوتاگر یکی از زوجین دیگر زنده نیست ، باید گواهی فوت وی با شما باشد.

بیمه سلامتی

عکس هاشما باید 12 عکس بیومتریک را از قبل دریافت کنید.

گذرنامه

فرم های درخواست ترجمه اصلی و معتبر فرم های درخواست

وکالت نامه به وکیلی که شما ارائه می دهید تا روند درخواست را دنبال کند.
 

همه مراحل ، حتی مرحله خرید ، می تواند از راه دور انجام شود تا نیازی به رسیدگی به وضعیت توسط شخص شما پیش نیاید.

 

پنج مزیت اصلی اخذ شهروندی ترکیه

با خانواده خود شهروندی ترکیه را کسب کنید

همسر و فرزندان زیر 18 سال شما می توانند همزمان با شما تابعیت ترکیه را به دست بیاورند.

بدون نیاز به اعلام دارایی

هنگامی که متقاضی تابعیت دوگانه هستید ، ملزم به اعلام دارایی یا درآمد خود که در حال حاضر در کشورهای دیگر دارید نیستید.

نیازی به اقامت دائم نیست

لازم نیست مدتی در ترکیه زندگی کنید تا واجد شرایط تابعیت شوید. به محض دریافت اجازه اقامت می توانید به زندگی در خارج از کشور ادامه دهید.

سرمایه خود را دوباره به دست آورید 

بعد از 3 سال سرمایه خود را پس بگیرید. شما می توانید سرمایه خود را به صورت نقدی انجام دهید و وجوه را به همراه درآمدهای آن (یعنی درآمد اجاره ، بهره و غیره) عاری از محدودیت های کنترل ارز مبدل کنید.

کشورهای مهمی که بدون نیاز به ویزا می توانید به آنها سفر کنید

وقتی شهروند ترکیه شدید ، بدون هیچ گونه نیاز ویزا حق دسترسی آزاد به 115 کشور را دریافت می کنید.

کشورهایی که بدون نیاز به ویزا می توانید به آنها سفر کنید

 

115 کشور برای مسافرت بدون نیاز به ویزا وجود دارند که 26 تا از آنها در اروپا می باشند. در بین این کشورها ، مکانهای مهم   بی شماری مانند ژاپن و کشورهای آمریکای لاتین یافت می شود که حتی شهروندان ایالات متحده نیز باید برای سفر به برخی از آنها اقدام به ویزا کنند. با این حال ، شما می توانید این حق را فقط با 250.000 دلار دریافت کنید. اگر تاجر هستید که با این کشورها کار می کنید ، به این معنی است که گذرنامه ترکی شما را از بار کاری دائمی اقدام برای کسب ویزا در هر سری خلاص می کند. شما سود می کنید ، خانه و شهروندی به دست می آورید و به بسیاری از مناطق بدون نیاز به ویزا سفر می کنید و در زمان صرفه جویی می شود. در اینجا لیست کاملی از کشورهای بدون ویزا نوشته شده است.

قدرت گذرنامه ترکیه به شما امکان سفر بدون ویزا را به مهمترین نقاط شبه جزیره عربستان ، آسیای میانه و دور مانند کویت ، سنگاپور ، قطر ، ژاپن و کره جنوبی می دهد.

با اخذ تابعیت ، تقریباً در تمام کشورهای آمریکای لاتین می توانید بدون ویزا سفر کنید. کشورهای مهمی مانند مکزیک ، آرژانتین ، برزیل و کلمبیا از این طریق دسترسی رایگان به شما ارائه می دهند. از طرف دیگر ، بسیاری از مرزهای مهم شمال و آفریقای جنوبی با کمی سرمایه گذاری باز هستند.

قاره آمریکا
آنتیگوا و باربودا
رژانتین
باهاما
باربادوس
بلیز
برزیل
بولیوی
شیلی
کلمبیا*
کاستاریکا
دومینیکا
جمهوری دومنیکن
اکوادور
سالوادور
گواتمالا
هاییتی
هندوراس
جاماییکا
پاناما

پاراگویه
پرو
سنت کیتس و نوویس
سنت لوسیا
سنت وینسنت و گرنادینها
سورینام*
ترینیداد و توباگو
اروگوئه
ونزوئلا

قاره آفریقا
بنین*
بوتسوانا
کیپ ورد *
ساحل عاج*
کومور*
گابن*
گامبیا
گینه
کنیا*

ماداگاسکار*
موریتانی*
موریس
مراکش
موزامبیک*
رواندا*
سایو
lسنگال
سیشل*
سومالی*
آفریقای جنوبی
سودان*
سوازیلند
تانزانیا*
توگو*
تونس
اوگاندا*
زامبیا*
زیمباوه*

قاره اروپا
آلبانی
ارمنستان
آذربایجان
بلاروس
بوسنی
جورجیا
قزاقستان
مقدونیه
مولداوی
مونته نگرو
صربستان
اوکراین

آسیا
بحرین
بنگلادش
برونِی
کامبوج
هنگ کنگ
اندونزی

ایران
عراق*
اردن
ژاپن
کره جنوبی
کویت*
قرقیزستان
لبنان*
ماکايو
مالزی
مالدیو*
مغولستان
نپال*
فلسطین
فیلیپین
قطر
سنگاپور
تاجیکستان*
تایلند
اوزبکستان

اوقیانوسیه
فیجی
جزایر مارشال*
میکرونزی
پالائو *
ساموآ *
تیمور لست*
تونگا *
تووالو*
واناتو

ویزای الکتریکی
جیبوتی
اتیوپی
لسوتو
مکزیک
میانمار
عمان
سریلانکا

 

 

 

سوالات شما در مورد اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک به ارزش 25000 دلار

 

 

یا تابعیت فقط به صاحب ملک اعطا می شود یا شامل خانواده او هم می شود؟

تابعیت ترکیه به صاحب ملک اعطا می شود. همسر و تمام فرزندان وی که زیر 18 سال سن دارند نیز از قانون شهروندی ترکیه برخوردار می شوند.

 

آیا برای خرید ملک در ترکیه و اخذ تابعیت ، ارز خاصی لازم است؟

بنا بر قانون شهروندی خرید ملک باید به ارزش 250 هزار دلار یا معادل آن به ارز خارجی باشد.
آیا افرادی که قبل از تغییر قانون اخیر در ترکیه ملکی به ارزش 250،000 دلار ویا بالاتر خریداری کرده اند مجاز به درخواست گذرنامه در حال حاضر هستند؟

متاسفانه ، سرمایه گذاری شما به ارزش 250.000 دلار قبل ازاین قانون نامعتبر است ، شما باید ملک دیگری به ارزش 250000 دلار خریداری کنید تا بتوانید برای گذرنامه ترکیه اقدام کنید.

 

برای اخذ پاسپورت ترک نیازی نیست که

برای مدت زمان مشخصی در ترکیه زندگی کرده باشید.

زبان ترکی را صحبت کنید.

به برخی از منابع کمک مالی کنید.

برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری 3 سال صبر کنید.

می توانید پروسه شهروندی را از راه دور انجام دهید.