زراعت بانک ترکیه

کشورهای مختلف برای جذب سرمایه خارجی تلاش می کنند تا قوانین مختلفی را به ثبت رسانده و از این طریق اقدام به جذب افراد کنند. بر اساس قوانین کشور ترکیه، بانک های این کشور موظف هستند تا برای شهروندان کشورهای دیگر در ترکیه نیز افتتاح حساب کرده و به آن ها اجازه دهند تا خارجی ها نیز بتوانند پول های خود را وارد بانک های این کشور کنند.
یکی از بهترین و برترین بانک های این کشور، زراعت بانک ترکیه است که با ارائه خدمات متنوع و مختلف محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم کشور ترکیه داشته و همچنین شاهد فعالیت این بانک در سراسر نقاط دنیا نیز هستیم. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به زراعت بانک ترکیه انداخته و در رابطه با این بانک توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

تاریخه زراعت بانک ترکیه

اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه زراعت بانک ترکیه بیاندازیم باید گفت که در سال ۱۸۶۳، پاشا فرماندار عثمانی صندوقی به نام صندوق خیرخواه را برای حمایت از کشاورزان به وجود آورد.
این صندوق در سال ۱۸۸۸ با شکل گیری بانکداری در کشور ترکیه، تبدیل به بانک زراعت ترکیه شد و در حقیقت می توان گفت که آغاز بانکداری مدرن در کشور ترکیه را با زراعت بانک آغاز گشت و امروزه نیز یکی از مهم ترین و معتبرترین بانک های این کشور به حساب می آید.
زراعت بانک ترکیه از طریق پلتفرم های مختلف مثل دستگاه های atm، شعبه های اینترنتی، تلفن بانک، اینترنت بانک و… به صورت شبانه روزی به مشتریان خود خدمات بسیار زیادی را ارائه می دهد و همین موضوع باعث شده تا شاهد رشد و افزایش محبوبیت این بانک باشیم.
سیاست کاری زراعت بانک ترکیه به نحوی است که تلاش کرده تا مکان امنی برای سرمایه گذاری در منطقه باشد و در حقیقت هدف این بانک آن است که با جذب سرمایه های خارجی با بانکداری سوئیس رقابت کند.
در سال های اخیر اعراب بسیار زیادی سرمایه خود را به زراعت بانک ترکیه آوردند و همین موضوع باعث شده تا این بانک اعتبار و پشتوانه بسیار خوبی به دست بیاورد.

مزایای ایجاد حساب در زراعت بانک ترکیه

افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه مزایای مختلفی را برای شما به همراه دارد. در وهله اول شما می توانید حساب بانکی خود را بر پایه ۳ ارز یورو، دلار و یا لیر افتتاح کنید. زراعت بانک این امکان می دهد تا حساب سپرده گذاری برای دریافت سود افتتاح کرده و از این طریق پول خود را افزایش دهید.
فارغ از این که چه نوع حساب بانکی بر پایه کدام ارز دارید، زراعت بانک به شما کارت بانکی از نوع ویزا کارت و مستر کارت ارائه می دهد که می توانید در داخل و خارج از ترکیه و از طریق سایت های معتبر به راحتی خرید های خود را با این کارت ها انجام دهید.
یکی از امکانات بسیار مهمی که زراعت بانک ارائه می دهد، انتقال سرمایه ها به داخل و خارج از ترکیه با استفاده از خدمات سوئیفت است. البته سقف انتقال سوئیفت با توجه به نوع حساب شما متغیر بوده و لازم است تا در این زمینه تحقیقات کاملی را انجام دهید.
ارائه خدمات اینترنت بانک، همراه بانک و تلفن بانک نیز باعث شده تا شما بتوانید در شبانه روز، چه در داخل کشور ترکیه و چه در خارج از آن، به راحتی به حساب خود دسترسی پیدا کرده و امور مالی گوناگونی را انجام دهید.
موضوع مهمی که باید بدانید این است که زراعت بانک به سیستم بانکداری جهانی متصل بوده و همین موضوع باعث می شود تا در صورت افتتاح حساب در این بانک نقل و انتقالات مالی بین المللی شما با سرعت فوق العاده انجام شود.

افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

به منظور افتتاح حساب در این بانک باید به چند نکته مهم توجه کنید. در وهله اول برای افتتاح حساب حضور خود شخص در کشور ترکیه و در شعبه این بانک لازم و ضروری است. در نتیجه نیاز است تا حتماً یک سفر به ترکیه برای انجام فرآیندهای مربوط به افتتاح حساب داشته باشید.


از سوی دیگر نکته که باید بدانید این است که اگر تبعه کشور ترکیه نیستید برای افتتاح حساب لازم است که کد مالیاتی دریافت کنید.
متقاضیان می توانند به راحتی با مراجعه به اداره مالیات و ارائه آدرس محل زندگی، شماره مالیاتی دریافت کنند. آدرس محل اقامت شما می تواند همان آدرس هتل نیز باشد.
پس از دریافت کد مالیاتی لازم است تا مدارکی همچون اصل پاسپورت، شماره مالیاتی و مبلغی مشخص بابت پول اولیه به همراه داشته باشید تا در نهایت بتوانید حساب بانکی خود را افتتاح کنید.
نکته مهمی که باید بدانید این است که اگر حساب بانکی شما در زراعت بانک کشور ترکیه فعال نباشد و در آن فعالیت مالی صورت نگیرد، هر ۶ ماه یکبار مبلغی به منظور نگهداری حساب به صورت اتوماتیک از موجودی حساب شما کسر خواهد شد.

شعبات زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک ترکیه در این کشور بیش از 1000 شعبه داشته و ۱۰۰ شعبه بین المللی در نقاط مختلف دنیا نیز دارد. دفتر مرکزی این بانک در شهر استانبول و در محله بشکتاش است. اگر بخواهیم برخی از مهم ترین شعبات بین المللی این بانک نیز به شما معرفی کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• شعبه بلغارستان
• شعبه بغداد در کشور عراق
• شعبه اربیل در کشور عراق
• شعبه قبرس شمالی
• شعبه عربستان
• شعبه بحرین
• شعبه لندن
• شعبه آتن

سوالات بسیار مهم در رابطه با زراعت بانک ترکیه

در این بخش قصد داریم تا به چند سوال بسیار مهم در رابطه با زراعت بانک پاسخ بدهیم تا هیچ نقطه ابهامی برای شما وجود نداشته باشد.

شرایط مسدود شدن حساب در زراعت بانک چگونه است؟

یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که آیا این امکان وجود دارد که حساب بانکی در زراعت بانک ترکیه مسدود شود یا خیر؟
در پاسخ به این سوال گفت که احتمال بسته شدن حساب در این بانک بسیار کم بوده و در حقیقت مدیران این بانک تمام تلاش خود را کردند تا مثل بانکداری سوئیس از حساب مشتریان خود حمایت کنند اما با توجه به این که کشور ترکیه FATF را قبول کرده است، در صورتی که پولی با منبع نامشخص به حساب شما وارد شود که اتهام پولشویی به آن وارد شود، این بانک اختیار خواهد داشت تا حساب شما را بلاک و مسدود کند.

ساعت کاری بانک زراعت ترکیه چگونه است؟

تمامی شعبات بانک زراعت ترکیه از دوشنبه تا جمعه از ۸ صبح تا ۱۲ بعد از ظهر فعال بوده و شما می توانید در این زمان ها برای انجام کارهای اداری به شعبات این بانک در سرتاسر کشور ترکیه بروید.

چرا باید در زراعت بانک ترکیه حساب داشته باشیم؟

برخی از افراد این سوال را مطرح می کنند که چرا باید در زراعت بانک ترکیه حساب بانکی داشته باشیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که به چند دلیل بسیار مهم، بهتر است تا حساب بانکی خود را در این بانک افتتاح کنید.
در وهله اول باید گفت که قوانین ترکیه برای اتباع خارجی برای سرمایه گذاری سخت نبوده و همین موضوع باعث می شود تا خارجیان نیز بتوانند به راحتی حساب بانکی بین المللی به وجود بیاورند.
نکته ای که باید بدانید این است که اگر شما بخواهید در کشوری غیر از ترکیه حساب بانکی خود را ایجاد کنید لازم است تا قوانین و مقررات بسیار مهمی را رعایت کنید، این در حالی است که قوانین کشور ترکیه برای جلب سرمایه خارجی آسان بوده و شما می توانید به راحتی حساب بانکی خود را در این کشور ایجاد کنید.
موضوع دیگری که باید بدانید این است که به دلیل همکاری بین المللی بانک زراعت ترکیه با سویفت، این قابلیت برای شما وجود خواهد داشت تا نقل و انتقالات بین المللی خود را با داشتن حساب در زراعت بانک ترکیه انجام بدهید. اگر قصد دارید تا نقل و انتقالات مالی بین المللی داشته باشید، بهتر است تا حساب بانکی خود را در زراعت بانک ترکیه افتتاح کنید.
افرادی که فعالیت تجاری بین المللی دارند و یا اشخاصی که نقل و انتقالات مالی با سایر نقاط جهان دارند، می توانند از این طریق امور مالی خود را به نحو احسن انجام دهند.
به عنوان مثال فریلنسرها با افتتاح حساب خود در این بانک به راحتی می توانند از سایر کارفرمای خارجی حقوق خود را دریافت کنند. همه این ویژگی ها و مزایای بسیار مهم در کنار هم باعث شده تا این بانک ترک محبوبیت بسیار زیادی پیدا کند.
برای افتتاح حساب در ترکیه همین امروز اقدام کنید!
موسسه حقوقی، مشاوره و سرمایه گذاری GLOBAL INVESTMENT PORTALآماده خدمت رسانی به تمامی مراجعین عزیز در زمینه افتتاح حساب بانکی در ترکیه است، برای دریافت راهنمایی بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.